Friesland-Overijssel met de boot 4.20 meter

7 dagen vaartocht Akkrum - Steenwijk - Echtenerbrug - Balk - Bolsward - Sneek - Leeuwarden
Bezoek twee provincien (Friesland en Overijssel) binnen een week

Doortvaarthoogte  4.20
Maandag 14.00 h tot Maandag 9.00 h of Vrijdag 14.00 h tot Vrijdag 9.00 h, Vaartijd per dag: 4/6 uren, Lengte: ca. 230 km

Friesland - Overijssel 4.20 meterFriesland-Overijssel route voor schepen met een doorvaarthoogte van 4.20 meter

Overnachtings voorstellen:

1. Akkrum

2. Steenwijk

3. Echtenerbrug

4. Balk
5. Bolsward

6. Sneek

7. Yachtcharter L'warden
Na de instructie aan boord op vrijdagmiddag of maandagmiddag vertrekt u vanuit onze haven aan de "De Nauwe Greuns" in Leeuwarden en vaart u eerst over het Van Harinxma kanaal, waar u kunt wennen aan de vaareigenschappen van het gehuurde boot op dit brede water.

De tocht gaat verder zuidwaarts langs de “Staande Mast Route” naar Grou, om Wergea heen. Bij Grou steekt u het Prinses Margrietkanaal over en vaart verder zuidwaarts via het Pikmeer naar Akkrum. Na een totale reistijd van ongeveer 2,5 uur bereikt u dit gezellige dorp voor de eerste overnachting.

Spoorbrug Akkrum Spoorbrug Akkrum (Gastenfoto)


De volgende dag ligt er een langer stuk voor de boeg, langs Heerenveen, de Driewegsluis en Ossenzijl naar Steenwijk in de provincie Overijssel. Overnachten in de goed onderhouden jachthaven in het centrum.

Vanuit Steenwijk gaat de route eerst zuidwestwaarts en vervolgens noordwaarts via de Wetering naar het natuurgebied De Weerribben. Via Ossenzijl en de Driewegsluis bereikt u de volgende overnachtingshaven Echtenerbrug, ook wel bekend als de “Poort naar Friesland”. Geniet van de tocht door het prachtige natuurgebied De Weerribben.

Het is niet zo ver van Echtenerbrug naar Balk, dus we raden aan om een pitstop te maken in Sloten (het kleinste stadje van Friesland) en het stadje uitgebreid te verkennen, misschien met een lunchpauze ... Om te overnachten varart u vervolgens een klein stukje over het Sloter Meer naar Balk, een klein, gezellig dorpje.

De volgende etappebestemming is Bolsward, eerst onderweg op open water, het Heegermeer, dan passeren Gaastmeer, voorbij Workum, dan noordwaarts over de Workumer Trekvaart via Parrega om de vijfde nacht door te brengen in Bolsward (in het centrum van het stadje).

Simmerskip 1200 AK, PASSAAT voor de brug Oosthem Parrega aan de Workumertrekvaart, tussen Workum en Bolsward


Vanaf Bolsward voert de route over kleine, kronkelige wateren door IJlst naar Sneek. Overnachten kunt u tussen de drie bruggen die hier gepasseerd worden, midden in het centrum van de stad, winkels, restaurants, alles is heel dichtbij.

Op de laatste vaardag vaart u in noordelijke richting over het Sneekermeer, langs Grou en via het natuurgebied "De Alde Feanen" met Eernewoude over Wartena weer terug naar onze basis, waar u voor de laatste overnachting in onze gezellige haven, midden in de woonwijk Zuiderburen van Leeuwarden, ligt.


Get in touch

Crew Yachtcharter Leeuwarden

Friesland-Overijssel met de boot 4.20 meter. 7 dagen vaartocht Akkrum - Steenwijk - Echtenerbrug - Balk - Bolsward - Sneek - Leeuwarden. Bezoek twee provincien (Friesland en Overijssel) binnen een week! Boot varen in Friesland YachtcharterLeeuwarden, bootverhuur Friesland. Friesland vaartocht 4.20 meter, een week boot varen.

Yachtcharter Leeuwarden